Jak kłaść płytki? Poradnik

  • Sprawdź, czy podłoga jest równa.
  • Sprawdź pionowość ścian, zwłaszcza jeśli będziesz stosował obramowanie wokół swoich płytek
  • Sprawdź gniazdka elektryczne i rury, abyś mógł zaplanować jak je rozmieścisz wokół nich w swoim projekcie
  • Zaplanuj dokładnie układ płytek, upewniając się, że wszelkie różnice w wysokości lub głębokości są spójne w całym pomieszczeniu (lub przynajmniej wyglądają na zamierzone!)
  • Zmierz i zaznacz każdy obszar, na którym chcesz położyć płytki na papierze: upewnij się, że jest dokładny, ponieważ pomoże to przy dokładnym umieszczaniu kleju później! 1..Ułóż pierwszy rząd płytek w poprzek jednej sekcji podłogi lub ściany – pozostawiając odsłoniętą szczelinę między każdym z nich, więc kiedy są one umieszczone obok siebie później nie klej dotyka żadnej ze stron (jest to znane jako ustawienie-out) 2..Umieść drugi rząd nad pierwszym używając przekładek (małe plastikowe kawałki, które siedzą między sąsiednimi płytkami) w razie potrzeby 3..Upewnij się, że klej został nałożony równomiernie na wszystkich powierzchniach przed rozpoczęciem instalacji 4.Nałóż klej za pomocą kielni bezpośrednio na tylną stronę montowanej płytki (płytek) 5…Zainstaluj pierwszy rząd 6…Zainstaluj pozostałe rzędy aż do zakończenia 7…Jeśli używasz granicy, zainstaluj granicę jako ostatnią z pomocą kogoś innego, jeśli to konieczne 8…Kiedy wszystkie płytki zostały zakończone, zmierz ponownie od krawędzi ściany, jak również narożniki; sprawdź dwukrotnie, czy wszystko wygląda prosto przed usunięciem folii ochronnej pokrywającej klej

Wskazówki jak położyć płytki samemu

  • Zanim zaczniesz układać płytki, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli nie ma tego na twojej liście, teraz jest czas, aby zapytać!
  • Zawsze noś rękawice podczas obsługi płytek; są one bardzo ostre i mogą łatwo przeciąć skórę. Nie martw się o uzyskanie kilku drzazg po drodze; po zakończeniu układania płytek z nimi, będą one pokryte fugą tak czy inaczej. To może być niebezpieczne, aby pracować bez rękawic podczas korzystania z kleju do płytek (i niektórzy ludzie nie są wygodne przy użyciu gołych rąk na mokrej fugi), ale jeśli to ma sens dla projektu, a następnie przez wszystkich środków zrobić!
  • Cięcie płytek jest łatwe, jeśli wykonasz następujące kroki:
  • Umieść płytkę w pozycji na płaskiej powierzchni i zaznacz ołówkiem, gdzie jej krawędzie leżą względem sąsiednich płytek (lub ścian).
  • Zdejmij go z powierzchni nośnej i umieść go twarzą w dół, tak aby wszelkie ślady ołówka były ukryte przez jakikolwiek materiał pokrywający tę stronę – zwykle płytę cementową lub sklejkę, jeśli wykonujemy instalację podłogi z arkuszy nad betonową płytą fundamentową/ścianami piwnicznymi/podłogami już zainstalowanymi tam przed rozpoczęciem prac przebudowy.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź najnowsze wydarzenia na MMA24.PL